Fizjo 4 Health

(6 opinii)


Łódź

Fizjo 4 Health to miejsce gdzie uzyskasz fachową pomoc w zakresie różnych form fizjoterapii i masażu tkanek głębokich. Gabinet powstał z myślą o ludziach potrzebujących wszechstronnej pomocy związanej z dysfunkcjami narządu ruchu. Korzystamy z różnorodnych metod fizjoterapeutycznych, a poprzez łączenie kilku technik znacznie szybciej uzyskujemy oczekiwane efekty. Podstawą terapii jest dokładna diagnostyka w celu znalezienia przyczyny Twoich problemów oraz wyeliminowania jej. U nas pozbędziesz się bólu różnego pochodzenia poprzez wyrównanie dysbalansu w napięciach tkanek miękkich oraz odpowiednie ustawienie powierzchni stawowych względem siebie, gdyż równowaga w organizmie to podstawa zdrowia. Poprzez doskonałą znajomość anatomii, biomechaniki oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie treningu funkcjonalnego potrafimy idealnie dobrać ćwiczenia dopasowane do Twojego schorzenia i nauczyć Cię ich wykonywania. Gabinet mieści się w klubie 36 MINUT Złotno, gdzie przy pomocy specjalistycznego treningu na maszynach obwodowych Milon pozostaniesz w sprawności i zdrowiu przez długie lata. Dzięki przyjaznemu oraz indywidualnemu podejściu do pacjentów poczujesz się u nas swobodnie i zapomnisz o problemach dnia codziennego. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zadzwoń do nas

Konsultacja fizjoterapeutyczna 

Konsultacja fizjoterapeutyczna, obejmuje kompleksowe badanie, którego celem jest analiza problemu pacjenta. Na podstawie specyficznego badania odnajdujemy źródło bólu. Następnie planujemy proces leczenia i rehabilitacji. 
W jej skład wchodzi:
- szczegółowy wywiad zdrowotny
- badanie funkcjonalne
- obserwacja postawy pacjenta
- testy fizjoterapeutyczne
- ocena badań obrazowych typu (RTG, MR, TK, USG)
Na podstawie powyższych badań określam:
- rodzaj schorzenia
- przyczynę problemu
- indywidualny plan fizjoterapii (częstotliwość i ilość sesji)
- instruktarz ćwiczeń domowych
- odpowiadam na wątpliwości i pytania związane ze schorzeniem

Cennik
Konsultacja fizjoterapeutyczna (ok 30 min) 60 zł
Konsultacja fizjoterapeutyczna z terapią (ok 60 min) 80-100 zł

Masaż tkanek głębokich

Podczas terapii pracuję z głębokimi warstwami tkanek aby je uwolnić od zbędnych napięć. Wszystkie ruchy wykonywane są z wielką precyzją, a dodatkowo bardzo wolno. Siła nacisku aplikowana jest dla każdego pacjenta indywidualnie – dobrana do siły napięcia tkanek. Wszystko to powoduje, że metoda jest bezbolesna oraz bardzo skuteczna, a pożądane efekty zauważyć można już po pierwszym zabiegu. 
Masaż tkanek głębokich ma służyć rozluźnieniu napięć mięśni i powięzi, zmniejszeniu bólu – zwłaszcza w okolicy kręgosłupa, zwiększeniu ruchomości i elastyczności tkanek, umożliwieniu przybrania właściwej postawy ciała przez pacjenta. Dlatego też wskazaniem do masażu głębokiego są wady postawy, dolegliwości bólowe w mięśniach czy rwa kulszowa i rwa barkowa. Poprzez masaż głęboki można także pozbyć się bólów i zawrotów głowy. Ten rodzaj masażu stosuje się również w przypadku stłuczeń, zwichnięć i skręceń, zmniejszając obrzęki i dolegliwości bólowe.

Cennik:
Masaż tkanek głębokich 80-100 zł
Karnet na 3 masaże - rabat 10%
Karnet na 6 masaży – rabat 15%

Kinesiotaping

Kinesiotaping, czyli plastrowanie dynamiczne, polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom. Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią, a mięśniami poprawiając ich ukrwienie i regenerację.
Stosuje się przy:
- różnego rodzaju bólach
- nadwyrężonych i napiętych mięśniach
- zapobieganiu kontuzjom
- skurczach
- obrzęki pourazowe

Cennik:
Kinesiotaping (w zależności od wielkości aplikacji) 15-30zł

Wkładki indywidualne 3D

Wkładki spersonalizowane 3D dopasowane do Twoich potrzeb. Na podstawie badania w naszym gabinecie realizowany jest indywidualny projekt wkładek dopasowany do stopy i obuwia pacjenta. W skład badania wchodzi wywiad (biorący pod uwagę np. tryb życia pacjenta), odcisk stopy w specjalistycznej piance ortopedycznej oraz pomiar laserowy osi stawów kończyn dolnych. Całość badania trwa 30-45 minut. Firma Presto używając technologii cyfrowej, wydruku 3D oraz frezowania CNC projektuje oraz wykonuje wkładki na podstawie wyników przeprowadzonego badania. Wkładki wykonane są z wysokiej jakości pianki EVA, która absorbuje ponad 50% mikro naprężeń i mikro wstrząsów w czasie ruchu, co pozwala na odciążenie całego układu kostnego i stawów człowieka. Pokryte są materiałem ALCANTARA, który charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia, zmniejszeniem sił tarcia oraz potliwości stopy. Wszystkie stosowane materiały do produkcji posiadają odpowiednie certyfikaty, a współpraca z europejskimi kontrahentami gwarantuje materiały w najwyższej jakości.
Dla kogo polecamy wkładki spersonalizowane:
- osoby ceniące sobie komfort,
- osoby z dolegliwościami bólowymi stóp,
- osoby z problemami przeciążeniowymi stawów kończyn dolnych i kręgosłupa,
- biegacze,
- osoby ćwiczące na siłowni i inni sportowcy,
- dzieci i dorośli z wadami postawy,
- osoby z deformacjami stopy, odciskami, halluxami,
- osoby z krótszą kończyną,
- i wiele innych.

Cennik:
Para wkładek dla dzieci * 340zł
Para wkładek dla dorosłych *380zł
* Cena obejmuje badanie podologiczne oraz projekt w formie wycisku stopy w piance ortopedycznej, a także pomiar laserowy stawów kończyn dolnych. Jest możliwość wykonania samego badania bez zamawiania wkładek. 

Opinie

Paweł

Bardzo dobry fizjoterapeuta, słucha pacjenta. Duże doświadczenie, wie w jakim miejscu szukać źródła problemu. Nie tylko leczy ale również zapobiega - wspólne ćwiczenia i treningi na siłowni bardzo pomagają. Tak że już nie musze korzystać z usług fizjo, bo już nic nie boli :)

Aleksandra

Bardzo Polecam! Na prawdę warto skorzystać z pomocy Sebastiana. Osoba która ewidentnie uwielbia swoją prace, poświęca się jej i przede wszystkim rozwija swoje umiejętności. Po wypadku samochodowym skorzystałam z usług Sebastiana i na prawdę muszę przyznać, że już po 2 wizytach odczułam ulgę. Masaż był wykonany perfekcyjnie i z czystym sumieniem przyznaje maksymalna liczbę gwiazdek.

Robert

fizjoterapeuta ok - polecam.

Krystyna

Bardzo dobry fizjoterapeuta. Po dwóch wizytach stan zdrowia wrócił do całkowitej sprawności. Zdecydowanie polecam.

Marcin

Już po pierwszej wizycie problem z bólem barków zniknął, Pan Sebastian wytłumaczył mi, co powinienem robić, aby bóle nie nawracały. Zlikwidował mój problem który naprawdę uniemożliwiał mi bezpieczny i efektywny trening! Polecam z czystym sumieniem, świetny fizjoterapeuta :)

Byłeś już u nas? Koniecznie zostaw opinię!

(6 opinii)


ul. Złotno 7

(Klub 36 MINUT Złotno)

94-221 ŁÓDŹ

503-414-552

kontakt@fizjoforhealth.pl

Pon ? Pt 8:00 - 21:00

Sob 9:00 ? 15:00

Jesteś właścicielem gabinetu? dodaj go do naszej bazy!

Dodaj